Fotografia

Rozwój współczesnym technologii pozwala młodym artystom na wybór dziedziny, która najbardziej przypadnie im do gustu. A spektrum mają szerokie od sztuki tradycyjnej, jak malarstwo po sztukę komputerową, jak projektowanie stron internetowych. Jednak do jednej mają dostęp od dzieciństwa, przez co mają szansę sprawdzić, czy przypadnie im do gustu. A jest nią fotografia.
Przez ponad 100-letnią historię fotografia zmieniała się, a jej twórcy na pewno nie przypuszczali, że będzie tak rozwinięta pod względem technologicznym. Kiedyś, by móc pozwolić sobie na aparat, trzeba było słono zapłacić, obecnie, każdy może sobie na niego pozwolić.
Mimo że fotografia może nie wydawać się sztuką, jeśli aparat służy raczej do upamiętniania świąt rodzinnych, to powstają prace tak piękne, że człowiek zastanawia się – jak komuś udało się zamknąć tak wazną chwilę na małym obrazku. Często jesteśmy pod wrażeniem prac artystów, którzy potrafią wykorzystać potencjał, jaki tkwi w tym urządzeniu. Profesjonaliści używają różnych obiektywów i ustawień aparatu w zależności od sytuacji, jakiej się znaleźli.