Grafika komputerowa też jest sztuką

Nie tylko strony, ale także loga firm, obecnie wymagają od grafików przewidywania oczekiwań klienta. Nie wystarczy jak kiedyś postawić kilka kresek, lecz logo musi doskonale komponować się ze stroną, na której się znajduje (czasem trzeba stworzyć kilka wersji kolorystycznych). Poza tym, co raz więcej przywiązuje się wagę do możliwości stworzenia iluzji trójwymiarowości, wypukłości lub innych efektów, które nadadzą inny, ciekawszy ton.

Ostatnio, coraz większą popularność zdobywają animacje na stronach, które wprowadzają ruch i dynamikę. Powodują, że oko odwiedzającego chętnie zatrzymuje się na dłużej na stronie. Wszelkie efekty, wprawiające w zachwyt sprawiają, że zwiększa się jej oglądalność. Dlatego też grafik ma coraz więcej pracy, musi ciągle poznawać technologie, zarazem rozwijać swoje zdolności manualne i rysownicze, tak by móc się w przyszłości wybić na rynku.
Dzisiejsze technologie pozwalają uzyskać efekty, które nie śniły się artystom minionych epok, przy dużo mniejszym nakładzie pracy. Jednak dostępność do różnego rodzaju oprogramowania graficznego i łatwość jego użycia, powoduje powstawanie wielu prac, które nie mają prawa bytu, gdyż nie przedstawiają żadnej wartości estetycznej i artystycznej.