Muzyka – ogólnie

Człowiek nie potrafi żyć, jeśli nie otacza się dźwiękami, które sprawiają mu przyjemność. Tak naprawdę każdy choć raz w życiu musi poddać się terapii muzycznej w zaciszu swojego domu.
Bo muzyka łagodzi obyczaje, koi, sprawia, że się odprężamy. Towarzyszy człowiekowi od zawsze, początkowo były to prymitywne dźwięki, później coraz bardzie złożone, coraz bardzie urozmaicone. Ludzie zaczęli tworzyć nowe instrumenty, które wydawały z siebie różnego rodzaju dźwięki. Zaczęto je porządkować, tak by dane elementy zgrywały się, nie były chaotyczne w utworze, a także, żeby były powtarzalne.

Dlatego stworzono zapis nutowy – język dla muzyków. Dzięki temu, każdy kto ma jakiekolwiek wykształcenie muzyczne, wystarczy, ze zerknie, a wie, jak będzie brzmiała melodia. W końcu wymyślono dyrygenta, by przy większej ilości instrumentów, móc zapanować nad orkiestrą, co jest bardzo trudne. Ostatecznie wykształciło się kilka rodzajów muzyki, które czasem dzielą – jak współczesną młodzież, czasem łączą. Jednak każdy znajdzie coś dla siebie, coś co sprawia mu przyjemność i odprężenie.