Muzyka rockowa

Wiele osób zastanawia, czemu ktoś może słuchać takiej muzyki. Dziwią się, jak można słuchać szarpanych dźwięków, niezrozumiałego śpiewu. A mimo to muzyka rockowa znalazła wielu wyznawców, czasem fanatyków, którzy nie potrafią słuchać innego niż ten rodzaju muzyki.
Wytworzył się stereotyp, że osoba, która tego słucha, nie dba o higienę, chodzi ubrana na czarno, w podartych ciuchach. Zapominają, że szufladkują osoby, które takie nie są. Owszem pewne kręgi takie są, lecz nie wszystkie, są grupy, które są skrajne, są grupy, które po prostu uwielbiają słuchać melodyjnego grania gitar, co czasem jest majstersztykiem.

Jest kilka odmian muzyki rockowej i rożne zespoły je reprezentują. Zacznę od najcięższego, przeznaczonego tylko dla przyzwyczajonych i wprawionych fanów – heavy metal. Jednak sam rodzaj ulegał złagodzeniu, mimo początkowego ostrego grania, które rzadko kojarzono z pięknem muzyki. Prekursorami tego gatunku są Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath. Często utożsamiano heavy metal z poglądami satanistycznym, co jest mylne i zwodnicze.