Styl muzyczny hip hop

Jest wielu artystów, którzy chcą i potrafią przekazać głębsze treści, nie tylko tworząc pod publiczkę, a i tak zyskują rzeszę fanów. Jednym z nich jest O.S.T.R, na którego koncerty, zjeżdżają się tłumy, a sale koncertowe są wypełnione. Jest to muzyk, po szkole muzycznej, który łączy bity, ze zgrabnie napisanym tekstem.

Jednak w Polsce wytworzył się jeszcze jeden nurt, który niestety nie jest ambitnym rodzajem rapu. Nazywany jest popularnie hip hop polo. Jest to próba spopularyzowania rapu, by móc dotrzeć do szerszego grona.
Jak wcześniej było wspomniane, hip hop to nie tylko rapowanie, to także tworzenie bitów, bitwy freestylowe, czy wiele imprez, na których bliżej można poznać tą kulturę. Występują wtedy artyści, którzy tańczą breakdance’a, czy osoby malujące małe dzieła sztuki za pomocą spray’a. Takie festiwale organizowane są nie tylko po to, by zgromadzić fanów na jakiejś większej imprezie, lecz także pokazaniu innym osobom, że hip hop nie powinien kojarzyć się z wulgaryzmami i wandalizmem.