Style taneczne

Wyróżniamy tańce towarzyskie i inne, które można tańczyć indywidualnie. Tańce towarzyskie z kolei dzielimy na standardowe, do których należą walc wiedeński i angielski, tango, foxtrot, quickstep oraz na latynoamerykańskie, do których należą: cza-cza, rumba, samba, pasa doble, jive. Są to style oceniane na turniejach tańca towarzyskiego. Tańcząc style standardowe mężczyzna musi być ubrany w garnitur, a kobieta w zwiewnej, długiej sukni. Taniec latynoamerykański charakteryzuje dynamika oraz zmysłowość na podkreślenie jego charakteru.

Dodatkowo wyróżniamy takie style jak hip hop-bardzo dynamiczny, wymagający dużej sprawności fizycznej. Tak samo jak breakdance. Oba związane są kulturą hip hopu. Oczywiście istnieje wiele odłamów od tych rodzajów tańca, jednak jest ich zbyt wiele, by przytaczać je wszystkie. Dużą popularnością cieszy się także jazz, a nawet balet – taniec klasyczny, który wymaga wielu wyrzeczeń, by osiągnąć perfekcję
Obecnie taniec jest modą, jednak tym razem dobrze jest jej ulec. Dzięki niemu pozostajemy aktywni fizycznie, rozwijamy poczucie rytmu, zaczynamy umieć słuchać muzykę. Taniec to same zalety. Chyba że zaczniemy trenować styl, który wiąże się z możliwością zdobycia wielu kontuzji.